Alkáč

Z Niborea Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

Alternativní styl hraní, v Niborea kruzích známý jako „alkáč“

Hra Niborea je online hra v reálném čase s prvky RPG. Na rozdíl od ostatních podobných her je možné hrát příběhovou linii bez nebo i v kontaktu s ostatními hráči ve hře. Po dokončení příběhu má hráč možnost restartovat příběh a začít hrát znovu, zvolit jiné povolání, změnit kontinent ... Je však pravděpodobné, že hráče již hra nebude tolik bavit. Proto byl vytvořen „alkáč“ mód. Důležité je dodržovat několik základních pravidel:


ContWar.png
Prvním krokem je, aby se hráč hned, jak mu to hra dovolí (na levelu 8), odebral na bojový kontinent. Jedině tam se může jeho kralovství náležitým způsobem rozvinout. Podpořit zábavu ve hře lze stavěním některých budov, které se zdají být méně významné než ostatní – speciálně Salon Kitty. Ten podporuje spokojenost, obyvatelé téměř stále oslavují a hrdina je nonstop v rauši. Aby hráč vyrovnal nepoměr ve spokojenosti, v pozdější fázi hry chca nechca bude muset stavět budovy způsobující snížení spokojenosti. V rámci monarchistického zřízení je ale pochopitelné, že jestliže první polovinu hráč ponechává své obyvatelstvo ve výborné náladě, někdy se musí jeho styl vládnutí změnit.


C wraithspell.png
Taková chvíle nastává přesně na levelu 42. Je to možná dílo náhody, ale spíše záměr tvůrců hry, že na tomto pro galaxii tak významném čísle by hráč měl přestat hrdinu trapně posunovat po jednom levelu, začít jezdit na questy v rychlém tempu a sbírat zkušenosti. V této fázi hry má nejvíce příležitostí ukázat, nakolik je psychicky zdatný, neboť není většího hráče než toho, kdo většinu surovin a peněz, které nasbírá na questech, investuje do oživování mrtvého hrdiny. Někteří hráči selhání svého hrdiny špatně nesou (zejména mužská část osazenstva), ale ti zdatnější se rychle naučí používat kouzlo Dým z Alchymistické laboratoře, aby skryli svoji mrtvolku před zraky spolu- i protihráčů, navenek se tváří, že jsou zaneprázdněni prací a nereagují na žádné zprávy. Zároveň se jim díky dýmu daří vcelku dobře posilovat svoji autoritu v království, neboť spokojených obyvatel ubývá. Jakmile hráč nasbírá alespoň 300 000 zkušeností, je nejvyšší čas věnovat se svému hrdinovi. Největší efekt má styl, kdy ve velmi rychlém tempu hráč zvolí první abilitu, kterou mu level-up nabízí. Zvláště vhodné jsou ability zvyšující produkci surovin, zlata, přírustek obyvatel, neboť toho všeho bývá nedostatek (čti: bez těchto abilit není z čeho oživovat padlého hrdinu). Zkušenost několika generací hráčů říká, že levelování je vhodné zastavit přesně ve chvíli, kdy hrdina dosáhne level 64. V té chvíli hráč zažívá opravdovou herní nirvanu v jiných hrách těžko dosažitelnou.


C zombiegangblack.png
Kdyby se náhodou hráči stalo, že království prosperuje a hrozí slavnosti, je vhodné požádat soupeřící aliance na kontinentu, zda by nevypomohli a nezasponzorovali ho některým z úderných obřadů. Zvláště vhodné bývají: Exploze snižující počet nevděčných poddaných, Gang zombíků generující hnízdo zábavných nemrtvých, Zlý měsíc nasírající již tak dost naštvané nemakačenky. Ale zkušenost říká, že k takové situaci nikdy nedojde, neboť ostatní hráči bývají velmi všímaví a nedopustí, aby ve vašem království taková prekérní situace nastala.


C rebels.png
Dalším ryze zábavným prvkem ve hře jsou rebelie. Jedná se o speciální slavnosti, při kterých v království hráč rozdává nepotřebná kouzla, peníze a suroviny z pokladny, případně vyhlásí poddaným daňové prázdniny nebo dovolenou. Cílem každého správného hráče Niborei by mělo být získat naráz alespoň 4 typy. Jedině poté si může vychutnávat pravý adrenalin bitev na kontinentu.


C stormbolt.png
Alkáč styl vyžaduje také hodně obezřetnosti při špionážních akcích. Především je vhodné domluvit se s čarodějem v soupeřící alianci, aby měl nabitý Blesk, kdykoliv hráč vyjíždí na špionáž. Velmi se osvědčilo prodávat nepotřebné svitky typu Odolného světla, které pouze kazí požitek ze hry. Navíc peníze se hodí právě při oživování spokojeně zdechlého hrdiny.


I foot9.png
Jako velmi vhodné se ukázalo používání předmětů, které usnadňují cestu hrdiny pod kytičky. Jsou to např. Drátěná košile, Malovaný štít apod. V rámci podpory rebelujících je určitě více než vhodné co nejčastěji nasazovat Hlavu skřetího průzkumníka. Nový update obsahuje balík podpůrných předmětů právě pro tento styl hraní. Jedná se např. o Raketové boty. Netřeba asi připomínat, že čím častěji boty svému hrdinovi hráč nasadí, tím větší herní orgie bude zažívat.