Questy

Z Niborea Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

Questy (bojové výpravy) jsou hrdinské výpravy, které podniká hráčův hrdina během celého příběhu. Najde je na mapě questů. Pokud na mapě žádné nejsou, lze je koupit v Hospodě.

Druhy questů
Typ questu Přínos Nejčastější druhy nepřátel Dodatečné informace
Queststory70.png
příběhový
až 2 vítězné body,
postup v příběhu,
vzácné předměty,
budovy
všechny Tvoří dějovou linii celé hry. Jsou doplněny příběhovými rozhovory. Často jsou doplněny obrázkem, který po vítězství naleznete v Galerii a většinou jej lze publikovat na Facebooku (za to dostanete 3 drahokamy). Někdy na nich lze získat speciální předměty. Ty nelze získat jinde a nemohou se v boji zničit (viz níže). Několikrát po vítězství hráč získá budovu ve městě.
Questactiontype3.png
lidé
přírustek obyvatel insekti, zvířata
Questactiontype7.png
kouzla
až 4 svitky/předměty
(počet závisí na raritnosti svitků/předmětů a levelu hrdiny/questu)
nemrtví, magičtí, insekti Kromě nákupu v Hospodě je možné quest získat jako odměnu kouzla Hra náhody. V takovém případě jsou po poražení odměnou vzácná kouzla.
Questactiontype10.png
tovary
tovary
(3 druhy; počet závisí na levelu questu)
insekti, magičtí, humanoidi, zvířata Tovary slouží jako neukradnutelná zásoba zlata. Lze je prodávat u sebe, nebo u ostatních hráčů. Více v kapitole Tovary.
Questactiontype2.png
suroviny
dřevo a kámen humanoidi
Questactiontype9.png
peníze
zlato zvířata, humanoidi
Questactiontype11.png
vítězný
1-2 vítězné body nemrtví, magičtí, insekti Tyto questy pomáhají alianci ke kontinentálnímu vítězství. Více v kapitole Kontinenty.
Šance na objevení tohoto typu questu na mapě se ukazuje v Hrdinských sálech a lze ji zvýšit abilitou Ambice a Megalomanie. Zvyšuje se navíc i v závislosti na poměru sil v aliancích na kontinentu (méně početná aliance má větší šanci na objevení questu). V případě, že má hráč na mapě 10 a více vítězných questů, přestanou se nové questy objevovat (šance spadne na 0%).
Questactiontype18.png
temný
2-3 vítězné body nemrtví, magičtí, insekti Fungují stejně jako questy vítězné, jen mají po dobu existence na mapě navíc negativní účinky na království. Objevují se od 125. levelu hrdiny, pokud si hráč zvolí abilitu Megalomanie.
Questactiontype8.png
drahokamy
1-3 drahokamy magičtí, insekti, nemrtví, astrálové Nedají se koupit v Hospodě a objevují se zřídka.
Questactiontype15.png
předměty
1-4 předměty
(počet závisí na raritnosti předmětů)
astrálové Nedají se koupit v Hospodě a objevují se od 25. levelu hrdiny. Předměty, které hráč získá, často nebývají pro hráče na vyšších levelech příliš zajímavé.
Questactiontype6.png
gang zombíků
odstranění zvýšené nespokojenosti nemrtví Tyto questy se na mapě objevují buď jako negativní následek kouzla Hra náhody z Kasina, nebo pokud hráč (omylem) nebo jeho protihráči začarují temný obřad Gang zombíků. Gang zombíků se poté objevuje i jako zlaté kouzlo v pokladně města. Nelze jej tedy odkouzlit. Buď je třeba počkat 72 hodin na vypršení, nebo porazit quest. Pokud má hráč na mapě více takových questů, stačí porazit pouze jeden, ostatní sice nezmizí, ale efekt ano.
Questactiontype5.png
rebélie
návrat nespokojených obyvatel humanoidi Tyto questy opět nelze koupit v Hospodě. Vznikají náhodně jako jeden typ rebélie. Velká část obyvatel města se přesune do questu a ten je nutné porazit, aby rebélie skončila a lidé se vrátili. Pokud má hráč na mapě více takových questů, stačí porazit pouze jeden, ostatní sice nezmizí, ale efekt ano.
Questactiontype16.png
zastavení
prací
obnovení stavby budov humanoidi Tento quest hráč získá, jestliže on sám (omylem) nebo jiný hráč na něho sešle obřad Zastavení prací. Pokud má hráč na mapě více takových questů, stačí porazit pouze jeden, ostatní sice nezmizí, ale efekt ano.
Questactiontype14.png
spojené síly
vítězné body
(množství v závislosti na poměru vyhraných questů)
insekti, magičtí, nemrtví Questy se objevují po přijetí alianční úlohy Spojené síly.
Questactiontype12.png
speciální
příležitosti
překvapení různé Tyto questy se objevují při speciálních příležitostech během roku, Valentýn, Halloween apod.

Získávání questů

Na začátku hry během úvodního tutoriálu dostanete několik questů. Ostatní questy se objevují buď tak, jak je dosadili do příběhu tvůrci hry (příběhové, speciální), náhodně (vítězné, drahokamové), nebo na základě chování hráče a jeho spoluhráčů a protihráčů (rebélie, škodící questy,...), nebo je můžete zakoupit v Hospodě (suroviny, lidé, peníze, tovary, kouzla). Hospodu začnete na základě Alastanovy rady stavět během úvodu do hry. Čím víc levelů bude hospoda mít, tím rychleji se v ní budou questy objevovat (viz popis u budovy).

Většina questů má expirační dobu 48 nebo 72 hodin. Ta se zobrazuje pod ikonkou typu questu na mapě ve tvaru HH:MM. Quest lze přijmout kdykoliv během této doby a to i v případě, že doba, kterou hrdina potřebuje na dosažení questu, je větší než čas zbývající do jeho vypršení. (Např. tedy můžete bez problémů splnit quest, u kterého zbývá minuta do expirace, a cesta tam bude vašemu hrdinovi trvat hodinu.)

 Nesplněné questy NELZE prodat zpět. Proto vybírejte s rozvahou.

Výsledek questu

Hrdina porazí quest za předpokladu, že součin jeho útoku a obrany (po započítání všech bonusů z kouzel a předmětů) je větší než součin útoku a obrany questu (po započítání všech kouzel působících na quest). Na konci souboje se k útoku a obraně obou stran přičte nebo odečte náhoda ve formě 0-5% z koncových hodnot. Detailní informace najdete na stránce Počítání questů. Pohodlnější variantou je Věštkyně Samial, kterou lze zakoupit za gemy v koncilu poradců přímo ve hře.

Samotná prohra nic neznamená, především příběhové a vítězné questy jsou natolik silné, že nepremium hráči nezbyde nic jiného, než na ně vyrazit vícekrát zasebou. V příběhu existuje i quest, který nepremium uživateli zabere týden ježdění tam a zpět s nepořízenou. Po prvním nájezdu (neúspěšném z jakéhokoliv důvodu – prohra, návrat hrdiny po zakouzlení obřadu Černá noha, kouzla Svolávací roh) se navíc časově omezené questy „zakonzervují“ (zmizí jim odpočítávání) a je možné je splnit kdykoliv později. Toho lze s výhodou použít při plnění úloh Vlkobijec, Dračí hlavy a Dezinsekce. (Sekce Úlohy)

Důležité je si uvědomit, že síla questu se počítá prostým součtem útoku a obrany všech příšer, to znamená, že pokud hrdina prohraje quest s jedinou příšerou (bossem), bude tento quest příště úplně stejně silný! Jinými slovy – takové questy je nutné zvládnout napoprvé.
Důležitá poznámka na závěr:

Pokud je hrdinův útok v boji menší než pětina obrany příšer, hrdina nezabije nic!

Kromě běžné odměny závislé na typu questu (svitky, předměty, vítezné body apod.) může hráč získat i 10 bodů prestiže (na mírovém kontinentu 5 bodů). Hra je přidělí náhodně při výhře na questu, který má vyšší level než je level hrdiny hráče.  

Čas trvání questu

Na začátku hry je čas trvání questu malý, s rostoucím levelem questu se zvyšuje. Lze jej zkrátit pomocí ability Logistika, svitků (Trysk, Létající koberec, Zlatá křídla z Obchodu rarit), nasazení předmětů na hrdinu, zvyšováním levelu Koňského handlíře, kouzel z té samé budovy, zakoupením poradce z Koncilu, atd...

Všechny tyto vlivy jsou ve výsledném čase, který se zobrazuje na mapě u questu, započítané. Pokud se vám zdá, že se po nasazení předmětu nebo zakouzlení nic nestalo, zkuste Refresh.

Poznámka: Boty zkracující quest se velmi rády opotřebovávají. Obvyklá a vhodná metoda, jak o ně nepřijít, je zouvání. Hráč hrdinu obuje, tím se čas trvání questu zkrátí, hrdinu poté pošle na quest a následně mu boty sundá (nebo lépe na jejich místo nasadí Železnou nohu).

--Roxik 5. 2. 2012, 17:50 (CET)