Předměty

Z Niborea Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání
  • Většina předmětů vylepšuje hrdinovy vlastnosti, mnoho z nich však účinkuje pouze proti některým druhům nepřátel (!).
  • Vystrojením některých si hráč vylepší produkci surovin či peněz.
  • Některé předměty ovšem jen škodí, nebo vylepšují některou vlastnost výměnou za zhoršení jiné vlastnosti.
Je důležité číst popisy u každého, abyste nebyli překvapeni.

Předměty lze získat:

  • na jakémkoliv questu s pomocí ability Hledač pokladů
  • na questech s kouzly a předměty (zlaté a modré pohárky)
  • v Obchodu s raritami (3 příběhové předměty – Vítězný meč, Stříbrný meč a Zlaté brnění)
  • od spoluhráčů na kontinentu (vyjma příběhových, ty posílat nelze)

Předměty lze prodat jedině ve svém království. Nelze je prodávat jiným hráčům jako tovary. Lze jim je pouze zdarma poslat - stejným způsobem, jako kdybyste na hráče chtěli seslat kouzlo – pouze na něho sešlete předmět. Pokud je cílový hráč z jiné aliance, může být předmět zastaven jeho magickou ochranou. Pokud je ze stejné aliance, dostane předmět určitě. V každém případě je každý poslaný předmět ihned nasazen na hrdinu, takže dávejte pozor hlavně při posílání předmětu svým spoluhráčům, kteří mají hrdinu na questu. Mohli byste nadělat více škody než užitku.

Nezapoměňte, že ne každý předmět lze na hrdinu nasadit. Je potřeba mít dostatečný level!

Na hrdinu může každý hráč nasadit 14 kusů oblečení (slot na pravém rameni a vedle levé nohy zůstává prozatím nezaplněn). Pro ostatní artefakty slouží 4 sloty v případě nepremium hráče a 14 slotů v případě premium hráče.

Předměty dělíme do 5 skupin:

Rare1.jpg běžný
Rare2.jpg nevšední
Rare3.jpg vzácný
Rare4.jpg výjimečný
Rare5.jpg příběhový

Všechny předměty kromě příběhových, které má hrdina na sobě v době boje (na konci questu), se opotřebovávají, a tedy po určité době se mohou zničit:

Každý vyhraný quest hrdinovi přidává 1 bod opotřebení, každá prohraná bitva 2 body. V každém boji se náhodně určí bodová hranice v rozmezí 20-30 bodů. Jestliže má hrdina více bodů opotřebení, než je tato hranice, zničí se jeden jeho zničitelný předmět.

Pravděpodobnost zničení klesá s rostoucí raritností předmětu.

Opravit zničený předmět může hrdina za pomocí ability Mechanická ruka. Ovšem i tato oprava se nemusí zdařit, neboť na 3. levelu ability je pouze 30% pravděpodobnost úspěchu (viz popis ability).

Obvyklá a vhodná metoda, jak například nepřijít o vzácné boty zkracující dobu questu, je zouvání. Hráč hrdinu obuje, tím se čas trvání questu zkrátí, hrdinu poté pošle na quest a následně mu boty sundá (nebo lépe na jejich místo nasadí Železnou nohu).

Pokud již hráč o nějaký předmět přijde a nemá náhradní, může si výměnou za zlato a tovary pomocí budovy Pašerák předmět koupit. Nákup probíhá na obrazovce kontinentálního trhu a u vzácných předmětů je opravdu náročný.

--Roxik 12. 6. 2012, 11:36 (CEST)