Úlohy

Z Niborea Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání

Úlohy jsou bonusové mezihry, které lze přijímat zároveň s plněním questů a postupu v příběhu.

Úlohu lze přijmout kdykoliv během odpočtu, který se zobrazuje v seznamu úloh. Od chvíle přijetí se začne odpočítávat čas napsaný v popisu úlohy (nejprve bonusový, poté nebonusový). Úlohy pro jednoho hráče je výhodné přijímat až v okamžiku, kdy má hráč jistotu jejich splnění:

skladník
- nashromářdit daný počet surovin
– přijímat až ve chvíli, kdy mám na skladu (skoro) množství, které potřebuji ke splnění úlohy
vlkobijec/dračí hlavy
– zabít daný počet vlků/draků
– přijímat, až když mám na mapě dostatečný počet questů s vlky/draky (pamatuj, že poražením questu zabiješ cca 60% potvor)
– vlci jsou k nalezení především v questech na peníze a lidi, sem tam tovary
– draky lze najít především v pohárkových questech, ve vítězných, drahokamových a v questech alianční úlohy "Spojené síly", občas v questech na tovary a lidi
rychlovkář
– porazit daný počet questů
– přijímat až těsně před dokončením právě probíhajícího questu; ten se rovnou započítá jako první poražený
bandité
– zabít daný počet banditů = Zbojník, Vrah Temného spolku, Černý lučištník atd. (jedná se o typ humanoida, nikoliv určitého nepřítele!)
– přijímat až ve chvíli, kdy mám na mapě dostatečný počet questů s odpovídajícími humanoidy
– objevuje se jen jako náhradní úkol ve chvíli, kdy není k dispozici žádná jiná vhodná úloha
žhář
– zničit nepříteli určitý počet dřeva (jen bojový kontinent)
atentátník
– během přijaté úlohy musí zemřít hrdina daného protihráče na kontinentu (jen bojový kontinent)
- nemusí zemřít přímo interakcí s hráčem, který úlohu přijal
zloděj
– nepřátelskému hráči je potřeba ukrást dané množství zlata (jen bojový kontinent)
buřič/oslaváč
– nepřátelskému hráči je potřeba vyvolat během trvání úlohy rebelii/oslavy, i za pomocí spoluhráčů (jen bojový kontinent)
posměšný intrikán
– nepřátelského hráče je potřeba ponížit, třeba i za pomoci spoluhráčů (jen bojový kontinent)


Úspěšným splněním úlohy lze získat odměny v podobě zlata, surovin a bodů prestiže. Záškodnické úlohy na bojovém kontinentu dostávají hráči po postupu hrdiny na level 28.

Pro ilustraci: přijetím vlkobijce/dračích hlav v předstihu se vám může stát, že v questech z hospody se kýžená havěť nevyskytne. Snaha ji najít pak může vést až k takovému extrému (screen od hráče Regisx):

Quest mapa.png

Proto je vhodné využít i tzv. konzervace questů a našetřit si questy s odpovídajícími příšerami dopředu (více v sekci Questy).

Kromě úloh pro jednoho hráče existují ještě úlohy alianční, jejichž zadání obdrží všichni členové aliance zároveň. Alianční úlohy začínají až po přijetí. Přijmout je může LIBOVOLNÝ člen aliance (většinou je omylem přijme nováček, který nemá zkušenost...). Jejich úspěšným splněním lze získat odměny v podobě zlata, surovin, bodů prestiže, aliančních bodů a kouzel.

Spojené síly
– cílem je v rámci celé aliance porazit předem stanovený počet questů
– questy se objeví každému členovi aliance na mapě až po přijetí úlohy (pokud se neobjeví, pomůže Refresh)
– každý hráč dostává questy odpovídající levelu jeho hrdiny; obtížnost těchto questů má stoupající tendenci, ale prvních několik není až tak silných jako questy vítězné (z vlastní zkušenosti: úlohu s nižším levelem lze stihnout v bonusovém čase i pokud ji plní jediný člen, stojí to trochu víc kouzel, ale dá se to)
Budovatelé
– po přijetí úlohy se každému členovi aliance objeví ve městě budova Zikkurat, cílem je vybudovat předem daný počet levelů této budovy (opět v rámci celé aliance)
– surovinová náročnost stavby jednoho levelu není závratná, spíše časová, a je to: suroviny = 80% kapacity skladu nebo 250*lvl hrdiny (co je menší), zlato = 150*H*(0.995^H), kde H=level hrdiny
– každému účastníkovi se do úlohy započítá nejvýše 7 levelů budovy; na 7. levelu získá jednorázové kouzlo Obětní slavnost (Na 3 dny zvyšuje produkci jídla i surovin. Pozor! Toto kouzlo nelze použít při dalších budovatelích – přijetí úlohy jej zruší.)
Dezinsekce
– cílem úlohy je v rámci celé aliance pozabíjet předem daný počet insektů
– princip je stejný jako v případě úloh vlkobijec nebo dračí hlavy => nepřijímat, dokud nemají hráči na mapách dostatečný počet insektů!
- úlohu může opět bez velkých problémů zvládnout jediný hráč, pokud je nejsilnější v alianci


Úlohy lze kombinovat, např. Rychlovkář a Vlkobijec, Dračí hlavy, Spojené síly apod.

--Roxik 22. 5. 2012, 19:30 (CEST)