Tovary

Z Niborea Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání
Tovary.jpg


Tovary jsou obchodní artikly, které slouží hráči k prodeji a získání peněz. Každý hráč je má v pokladně pod příslušnou záložkou (viz. obrázek). Získat tovar může každý hráč z tovarových questů, které se objevují v hospodě po postavení Pokladny na level 6. Sloty pro tovary přibývají rychlostí 1 slot / 1 level Pokladny. Tovarů je 20 druhů a narozdíl od peněz jako takových je nelze ukrást, takže jsou hojně využívané na bojových kontinentech jako finanční zásoba nebo jako finanční výpomoc (lze je posílat ostatním hráčům na kontinentu!). Prodávat je lze jak ve svém království, tak u obyvatel ostatních hráčů na kontinentu.

Důležité je, že tovary hráč prodává 'počítači' (obyvatelům cílového království), nikoliv hráči jako takovému. To znamená, že cílový hráč při prodeji tovarů neztratí žádné peníze. Prodej mu nijak neškodí!
Prodej u sebe Prodej u ostatních hráčů na kontinentu
- nižší výkupní cena

+ prodat lze všechny tovary a to kdykoliv

+ lepší výkupní ceny

- prodat lze u každého hráče jen 4 druhy tovarů

Tovary u spoluhráčů lze prodávat naslepo. V takovém případě se prodávajícímu vrátí všechny tovary, které obyvatelé cílové krajiny nechtějí.

Lepší je zřídit si u ostatních hráčů na kontinentu Obchodní zastupitelství. V takovém případě pak prodávající po kliknutí na hráče, u kterého má zastupitelství, uvidí v úzkém proužku pod mapou 4 tovary (viz obrázek níže), které u něho může prodat, jejich cenu a šedivě i standardní cenu, za kterou prodává doma.

Dopyt.png

Druhy tovarů se obměňují s pravděpodobností 0,2% (při pohledu do království hráče přes kontinentální mapu si hra „hodí kostkou”), nic jiného rychlost výměny neovlivňuje.

Založení Obchodního zastupitelství je špionážní akce, takže ji je možné vykonat pouze tak, že hráč svého hrdinu místo na quest pošle k jinému hráči na kontinentu. K tomu je v prvé řadě nutné mít budovu Špiónský cech alespoň na 1. levelu. Poté stačí na mapě kontinentu kliknout na cílového hráče a pod mapkou zvolit ikonku s dolarem:

Obch zastoupeni.png

Cestu lze zkrátit zvýšením levelu přístavu, případně kouzly z přístavu (Obchodní loď, Pašerácká loď a další; povolání špion má ještě k dispozici Rychlý člun), obřadem Pirátská loď, svitky Zlatá křídla, Létající koberec.

Po úspěšném založení Zastupitelství nic nebrání pohodlnému prodeji. Kliknutím na hráče na mapě a pak přes ikonu prodeje tovarů:

Tovary prodej.png

Pozn.: Akce založení obchodního zastoupení není škodící akce. Přesto se hráči, u kterého si zřizujete Zastupitelství, v deníku objeví informace o nepřátelském špiónovi, takže pokud je začátečník, může se stát, že se vyleká a začne útočit.:)


--Roxik 5. 2. 2012, 02:35 (PST)