Hrdina: Porovnání verzí

Z Niborea Wiki CZ
Přejít na: navigace, hledání
m (Předměty)
(Předměty)
Řádka 13: Řádka 13:
  
 
=== Předměty ===
 
=== Předměty ===
Předměty slouží k ovlivňování různých vlastností hrdiny, ale i k vyšší těžbě surovin, příjmu zlata apod. Hrdina je na sobě může nosit neustále, pokud má dostatečný level a má je kam uložit. Většina z nich se při boji může rozbít.  Viz sekce [[Předměty]].
+
Předměty slouží k ovlivňování různých vlastností hrdiny, ale i k vyšší těžbě surovin, příjmu zlata apod. Hrdina je na sobě může nosit neustále, pokud má dostatečný level a má je kam uložit. Většina z nich se při výpravě může rozbít.  Viz sekce [[Předměty]].
  
 
=== Povolání ===
 
=== Povolání ===

Verze z 12. 6. 2012, 10:32

Hrdina.png
Každý hráč Niborei má k plnění všech akcí ve hře k dispozici pouze svého hrdinu. Toho musí přizpůsobovat zadaným úkolům, tj. posilovat ho kouzly, oblékat do patřičného brnění, vybavovat ho vhodnými předměty apod.

Ability

Hlavním RPG (hra na hrdiny) prvkem ve hře jsou ability, speciální vlastnosti, které hrdinovi přidávají schopnosti nad rámec vybavení a kouzel. Základní ability jsou dostupné každému. Následně, když si hráč pro svého hrdinu zvolí povolání, se odemknou i ability příslušné danému povolání. U každé je v popisu napsáno, od kterého levelu hrdiny je možné ji získat.

Hrdina-levelup.png

Ability se volí vždy ze 4 možných při tzv. level-upu. Tj. ve chvíli, kdy hrdina dosáhne tolika zkušeností, aby mohl poskočit o level výš. Indikátor nabytých zkušeností vidí každý hráč na obrazovce hrdiny pod jeho jménem v podobě modrého proužku, který se s přibývajícími vykonanými akcemi plní. Přesný počet získaných zkušeností hráč vidí v záznamu akce v Poště. Zbývající počet potřebný k dosažení dalšího levelu se zobrazí po najetí myší nad modrý indikátor. Level-up nastává, když se modrý pruh vyplní celý. Ability lze zvyšovat až na 3. level.

Pokud hráči nabízené ability nevyhovují a chtěl by si zvolit jiné, stačí poslat hrdinu na další quest. Po jeho
vykonání se nabídka změní.

Kouzla

Hrdinu lze posílit pomocí kouzel z budov, svitků a obřadů. Některá kouzla jsou jednorázová, jiná vydrží hrdinovi delší dobu. Viz sekce Kouzla, odkouzla, pomazání.

Předměty

Předměty slouží k ovlivňování různých vlastností hrdiny, ale i k vyšší těžbě surovin, příjmu zlata apod. Hrdina je na sobě může nosit neustále, pokud má dostatečný level a má je kam uložit. Většina z nich se při výpravě může rozbít. Viz sekce Předměty.

Povolání

Po dosažení levelu 20 si hráč může pro svého hrdinu zvolit povolání. Na základě této volby se odemknou příslušná kouzla v budovách, ability a špionážní akce. Více v sekci Povolání.

Nemocný hrdina

Pokud hráčův hrdina přijde při oslavách nebo akcích k nemocem Malý Kripl, (Velký) Kripl či Vražedné čepele, základní pomoc je kouzlo Léčení v budově Nemocnice (lvl 8). Toto ale nefunguje samo o sobě. K úspěšnému vyléčení je nutné, aby hrdina měl abilitu Léčba, dle které se šance na uzdravení stanovuje (27% za každý její level).

Nemoci Malý Kripl, Velký Kripl a Hadí Jed lze kromě toho vyléčit i kouzlem Hojivá ruka z Astrální věže. K té se ale hráč dostane až v závěrečné fázi příběhu.

Smrt hrdiny

Quest-smrt-maly-rozdil.png
Hrdina může zemřít, KDYKOLIV prohraje quest. Šance na smrt se zvyšuje s rostoucím levelem hrdiny (od 1% na nízkém levelu po maximálních 30%) a rozdílem sil mezi hrdinou a questem (dalších 1 až 10%). Na obrázku vpravo vidíte, že hrdina může zemřít i při opravdu minimálním rozdílu sil.

V případě smrti VŠECHNA zlatá kouzla, která má na sobě hrdina nebo quest a jsou určena na hrdinu, zůstanou nakouzlená na mrtvém hrdinovi až do dalšího questu. Zdůrazněme, že to může být výhoda i nevýhoda – mrtvý hrdina na sobě bude mít jak pomazání, které na něj zakouzlil hráč před questem, tak například kouzlo Magický úder, které hrdinovi ubírá náhodně 10-20% útoku a obrany.

Oživit hrdinu lze mnoha způsoby:

  1. Tlačítkem vedle Level-upu*
    • Rychlé oživení – za drahokamy (potřebný počet = level hrdiny; pokud najmete do koncilu Bezhlavého rytíře, cena bude konstantních 40 gemů)
    • Pomalé oživení – za suroviny (délka závisí na levelu hrdiny)
  2. Kouzlem v Nemocnici (lvl 12) – cena konstantní 25 gemů, ale kouzlo se dlouho se nabíjí
  3. Kouzlem v Monumentu – cena konstantní 25 gemů, délka nabíjení kouzla proměnlivá
  4. Kouzlem z Obchodu s raritami – cena 15 gemů
  5. Pomocí ze zámoří – v budově Kastelána výměnou za snížení prestiže a odebrání 6 vítězných bodů alianci hráče
  6. Exhumace – v budově Nekromancera (lvl 3) za 5 gemů, zabije ale 30% lidí a 60% začne rebelovat
  7. Fénix – v budově Fluxu (lvl 16) za 20 gemů výměnou za 1 level této budovy
  8. Úplatek záhrobí – v budově Bašta (lvl 1) za 13 gemů a ztrátu 250 bodů prestiže (jen pro bojové kontinenty)
  9. Sedlácký rituál – v budově Bašta (lvl 1) za ztrátu 4 vítezných bodů své aliance (jen pro bojové kontinenty)

Než začnete hrdinu oživovat, je vhodné použít Refresh, protože ho mohla zachránit abilita Svíce přežití nebo poradce z Koncilu Bezhlavý rytíř!

* a kdo tvrdí, že mu takto oživit hrdina nejde, nechť laskavě sjede zrakem na spodní část stránky:
Hrdina-oziveni.png


--Roxik 5. 2. 2012, 02:36 (PST)